امروز: 
آرام پرداخت
2021-10-21
09:51
نرخ لحظه ای ارز: 
دلار آمریکا/0/تومان
یورو/0/تومان
دلار کانادا/0/تومان
یوان چین0/تومان
لیر ترکیه/0تومان
درام ارمنستان/0تومان
بات تایلند/0/تومان
نرخ سکه: 
بهار آزادی / 0/ تومان
سکه امامی/ 0/ تومان
نیم سکه / 0/ تومان
ربع سکه/ 0/ تومان
نرخ طلا: 
انس طلا / 0دلار
مثقال طلا / 0تومان
طلا 18 / 0 تومان
سایر مبادلات: 
نفت برنت / 0
بورس/ 0

حواله TT (تلگرافیک)

حواله تلگرافیک به کمک سوئیفت

یک حواله تلگرافیک اساساً یک متود الکترونیکی برای جابجایی منابع مالی است که بیش از هر چیز برای معاملات خارج از کشور مناسب است. این مبادله‌های بین بانکی معمولاً تحت عنوان سرواژه TT نیز شناخته می‌شوند اما حواله تلگرافیک به‌نوعی اسمی رایج‌تر برای آن است؛ دقت داشته باشید که TT طیف وسیعی از انتقال‌ها را شامل می‌شود و لزوماً همیشه تلگرافیک نیست. مقصود ما در توضیحات پیش روی حواله تلگرافیکی است که در بستر سوئیفت(SWIFT) انجام می‌شوند.

تا پیش از ابداع کانال مالی سوئیفت این تلکس (Telex) بود که متقاضیان انتقال وجه بین بانکی خدمات می‌داد اما سرعت کم، مشکلات امنیتی و ساختاری باعث ضعف و انقراض این سیستم شد. حواله تلگرافیک بخاطر ذات سریعی که دارد، معمولاً نسبت به سایر روش‌های مشابه گران‌قیمت‌تر بوده و نهایتاً در 2 روز کاری به ثمر می‌نشیند. این که انتقال پول با حواله تلگرافیک چه مدت زمان می‌برد به میزان پول، بانک مقصد و نوع ارز انتقالی وابسته است.

حواله تلگرافیک
سوئیفت امکان جالبی است که دسترسی به آن از ایرانیان سلب شده است

چرا حواله تلگرافیک با سوئیفت موفق است؟

با گذشت تنها سه سال از معرفی سوئیفت این سامانه دایره خدمات خود را به 239 بانک جهانی در 15 کشور مختلف دنیا گسترش داد. هرچند برخی سرویس‌های رقیب مانند Fedwire، Ripple و CHIPS امکانات بیشتر و خدمات متنوع‌تری را به مشتریان معرفی کردند اما در نهایت این سوئیفت است که جایگاه خود را در بین متقاضیان حفظ کرده است. مجموعه عللی باعث تمایز و برتری سوئیفت می‌شوند:

  • سادگی انتقال و پیروی کامل آن از دستورالعمل‌های معین، امکان خطا را در آن را تقریباٌ به صفر رسانده است.
  • حواله تلکرافیک انجام شده در این پروتکل کاملاً امن است.
  • در کنار امنیت، سرعت انتقال نیز شاید در صدر تمام روش‌های انتقال نباشد اما همچنان برای انتقال‌های بین بانکی در جهان قابل ملاحظه است.

چه کسانی از سوئیفت استفاده می‌کنند؟

این سامانه در حال حاضر نیز به طرز چشمگیری در حال فراگیر شدن و گسترش دامنه خدمات خود است. بانک‌ها، مؤسسات مالی دولتی و خصوصی، فروشندگان اوراق بهادار، شرکت‌های مدیریت دارایی، مؤسسات تهاتر اموال، سپرده‌گذاران، صرافی‌ها و سایر نهادهای مالی فعال در حوزه بین‌الملل، از جمله مشتریان و کاربران سوئیفت هستند.

حواله تلگرافیک
با سوئیفت ارتباط‌های مالی در جهان سریع و امن هستند

حواله تلگرافیک و سوئیفت

وجوه منتقل شده بین مؤسسه‌های مالی حاضر در کشور آمریکا با سیستم SUDT انجام شده و انتقال‌های بین بانکی در جهان و با این روش، با پیروی از پروتکل SWIFT انجام می‌شوند هرچند معمولاً عامه مردم از اصطلاح SWIFT برای انتقال‌های داخل آمریکا نیز استفاده می‌کنند. عملکرد این سیستم‌ها سطح بالایی از امنیت را برای انتقال مهیا می‌کند. کارمزد استفاده از حواله تلگرافیک یا همان سوئیفت وابسته به فاکتورهای مختلفی است:

  • میزان وجه انتقالی
  • مؤسسه مالی مبدأ
  • مؤسسه مالی مقصد
  • کشور انتخاب شده برای سوئیفت

دقت داشته باشید که کارمزد انتقال سوئیفت یا همان حواله تلگرافیک شدیداً متغیر است و می‌تواند بازه بسیار بازی را شامل شود پس بالا و پایین شده کارمزد انتقال‌ها حتی با وجود ثابت بودن مبلغ انتقال امری طبیعی و مورد انتظار است.

محدودیت‌های ایرانیان

ایرانیان بخاطر تشدید تحریم‌های اخیر، امکان استفاده از این سامانه به طور مستقیم را ندارند به همین علت مجموعه آرام‌پرداخت آماده خدمت‌رسانی در این زمینه نیز هست. بسیاری از انتقال‌های مالی و پرداخت‌های بین بانکی خاص باید حتماً با این روش انجام شوند به همین علت برخی از کاربران ناگزیر به استفاده از آن هستند. برای انجام این کار به کمک آرام‌پرداخت کافیست تا اطلاعات لازم جهت شناسایی گیرنده را به ما اعلام و پس از آن نگرانی بابت انتقال نداشته باشید.

با نظرات و انتقادات سازنده خود، ما را در ارائه هر چه بهتر خدماتمان یاری کنید...

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به عنوان یک کاربر مهمان.

*

code

×